X
تبلیغات
همیشه در سفر

همیشه در سفر

دیدنی های منطقه لیلاکوه

+ نوشته شده در جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۲:۰۱ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

مقاصد سفرهای تابستانی

برای سفر باب تابستان گزینه های بی شماری پیش روی شماست. می توانید دروازه اندر مسیر تهران، کاشان، اصفهان و شیراز سفر کنید. باب مسیر صنعت و تمدن که آبادي ها گيرايي كشش ی گردشگری نصف دنيا و شیراز را به شما می دهد. می توانید راهی مشهد مقدس شوید و داخل طول مسیر از مغار نمکی گرمسار، درب های گرمسار، قاپو ی حصن سمنان، مسجد تاریخانه، چشمه علی و تپه ی حصار دامغان، جنگل رباب شاهرود، لحد عطار و مسجد مستوفا در نیشابور بازدید کنید و مدخل سرپوش مشهد هم ته از زیارت حرم، تماشای کلات نادری، خاك نادرشاه افشار، دوستاق خانه هارون الرشید و... را از رابطه تسلط ندهید.


جاذبه های گردشگری ایران,مکانهای دیدنی ایران


 
حاشیه ی خلیج فارس، مسیر کردستان- کرمانشاه- همدان و سفر به استان های غربی هم می تواند گزینه های دیگر سفر تابستانی شما باشد. ما بازهم هفت مقصد متنوع برای شما گزينش کرده ایم که می توانید درون نیمه ی دوم تابستان به آنها سفر کنید.


 


اگر وسط جرات تان هواخوري پاسباني تبديل و گذار در طبیعت را می خواهد
روستای کندوان


 


 
اینجا تنها روستای تخته سنگ ای و مسکونی جهان است. روستایی که خیلی از كلان سال هایش می گویند فقط زیر همین سقف های سنگی، یا به تصنيف پيمان خودشان «گایا» خوابشان می برد. احيانا سابقه ی سکونت دروازه اندر اینجا به عصر حمله ی مغول ها بر می گردد که اهالی ده به لمحه پناه آورده اند، ولي همین جا ماندگار شده اند. تقریبا عموم ی غرفه های این راستا شبیه سکونت آهنگ های اولیه ی انسانهاست و جمع آنها مخروطی شکل هستند. اینجا یک موزه ی کوچک مردم شناسی باز دارد که بعضی از تجهيزات مرتبط با زندگی مردم کندوان را در متعلق به نمایش گذاشته اند. حدود یک کیلومتر قصبه هم باب سمت چپ شاهراه خانه هایی شبیه خانه های کندوان به غذا رزق «هیله ور» وجود دارد.

نشانی: از تبریز باید وارد شاهراه آذرشهر شوید و بعد از گذرانيدن رد كردن شهرک سهند، به روستای کندوان برسید.


 


ار در پایتخت هستید
موزه ی فرش  


 


 
1500تخته زيرانداز اینجاست، اما فعلا 150 تخته از آنها امکان نمایش دارند. گليم هایی که نقل ادبيات هایی شنیدنی دارند. بسیاری از آنها سال ها کاخ نشین بوده اند و زیر پای پادشاهان و امرا و درباریان سلسله های نوبت های نامشابه و آشنا تاریخ ایران. درون موزه ای که غیر از دوشنبه ها و ایام سوگواری هر زمان از ساعت 9 تا 17:30 باز است ! با سرزدن به اینجا، اضافه بر تماشای گره های چشم نواز تبریزی ها و کرمانی ها و کاشانی ها و قمی ها، می توانید پیرترین فرش جهان «پازیریک» را حتي ببینید، حتماً نسخه ی کپی اش را! چون ريشه فرش داخل موزه آمریتاژ سن پترزبورگ نگهداری می شود. طرح و عكس پازیریک 2500 ساله نشاني آيه می دهد یک فرش کاملا ایران است.

نشانی: تقاطع خیابان های فاطمی و کارگر، موزه فرش


 


جاذبه های گردشگری ایران,مکانهای دیدنی ایران


 


 اگر هیجان پريدن بر فراز طبیعت را دوستدار دارید
تله کابین كوه راه ی حیران  


 


   
«حیران» را با اقلیم سرسبز و اتوبان ی پرپیچ و خم و خطرناکش می شناسند. كتل ای که با پرش تله کابین می توانید زیبایی و هیبت حين و دروا و کوهستان زیبایش را تماشا کنید و نعيم و الم ببرید. طول خط تله کابین حیران حدود 1.6 کیلومتر است و وقتی سوار متعلق می شوید، بسته به اینکه با چه سرعتی حرکت کند، بین 11 تا 20 دقیقه سر پشه دره راه خواهید بود تا به ایستگاه آخر برسید.نشانی: ایستگاه تله کابین درون میانه شهرهای آستارا و اردبیل آرامش دارد و از هرکدام حدود 35 کیلومتر مسافت فرجه جدايي خلال دارد.


برچسب‌ها: مکان های دیدنی,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۱:۲۶ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

جاذبه های طبیعی ریجابریجاب (ریژاو) درب ۱۲۰ کیلومتری شكل غرب کرمانشاه دروازه اندر مسیر دالاهو به سرپل گذشتن واقع است. این رديف از سمت شكل به شهرستان سه گانه باباجانی، از خاور به آبادي کرند غرب، از نيمروز جهات و مغرب باخترزمين ناپديدشدن و خاور به مدينه سرپل رفت محدود می‌شود.


 


 


 


 
واژه ریجاب مدخل سرپوش واقع عربی شده واژه «ریژاو» است که مدخل سرپوش زبان کردی سه معنا برای طرفه العين متصور است که مناسبترین دم «ریژاو به معنی محل ریزش آب» می‌باشد. روي تسمیه ریجاب، وجود جويبار خروشان الوند و آبشارهای زیبای طرفه العين است که از دامنه کوه دالاهو سرچشمه می‌گیرد.


رودخانه خروشان الوند


جاذبه های طبیعی ریجاب


 


رودخانه الوند : رود الوند یا هلوند (به معنای شیرین) تنها شط ریجاب است. این شط از ارتفاعات سیاه دان واقع دروازه اندر کوه های دالاهو سرچشمه می گیرد و پي از طی مسیر ممتلي پیچ و خم باغ های گردو، باخبر شهرهای مرزی سرپل چشمه سان و قصرشیرین و سپس وارد کشور همسایه، عراق می شود. 


 
دره ها : یکی از نمايش های زیبای طبیعت ریجاب، ساختار توپوگرافیک آن است. به طور کلی اصلي ترین دره های جنگلی و کوهستانی ریجاب عبارتند از: دره لرز، تنگ تاویان، تنگ مران، انجیر کلان، تنگ صالحان، خنجر قوله، تنگ هونان، تنگ تاریکه، دروا چنار، مری بول، تنگ علارو و دروا هونه. دروا های جنگلی ریجاب عمدتا در كشش رودخانه الوند کشیده شده اند و پیرامون ثانيه را انبوهی از جنگل های گیاهی متنوع فرا گرفته است. دروا های کوهستانی همچنين عمدتا باب میان قله های مرتفع قرار گرفته و عرصه رودخانه دایمی و خروشان الوند هستند.


 


 


پوشش جنگلی و گیاهی:  برخی از درختان و درخچه های جنگلی منطقه ریجاب عبارتند از: بلوط، پسته کوهی، زالزالک، آلبالوی وحشی، تمشک وحشی، بید، انجیر، گردو، انار، چنار، انگور، هلو، و زیتون.


 


برچسب‌ها: جاهای سیاحتی,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۰:۲۷ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

شهر رشت و زیبایی های آن

+ نوشته شده در شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۲:۲۵ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

سواحل امارات را در تهران تجربه کنید

تهران ساحل ندارد. سر و ته مدينه را که بزنید یا کویر است و یا کوه. درخت زار و ساحل برای لحظه طرف کوه هاست. اما نباید سراغ لمحه طرف بروید، 180 پايه مسیر را مبدل جبران کنید و رونده فرودگاه رهبر خمینی شوید. نه، هال نیست سواحل دریای نواحي پهلوها و یا دریاهای اروپایی را مغرب باخترزمين ناپديدشدن و خاور آسیا را بگیرید، می خواهیم نشاني یک دریاچه را در کویر جنوبی تهران بدهیم.روزی که هواپيما اسکی آمد
قرار عدم فشافویه یک دریاچه تفریحی و گردشگری باشد، منتها زمانی که سر پشه دره این صف دریاچه مصنوعی ساخته شد، آنهایی که از بوجود آمدن نفس خبر داشتند، روزهای تعطیل گسيل راهي فشافویه می شدند تا کمی تفریج کنند. این ماجرا به سال 85 بر می گردد. سر پشه دره همین مجال و تا سال 86 حتی برخی از مردم، با جت اسکی های شخصی، درون دریاچه فشافویه تفریح می کردند. این اختر مردمی، باعث شد شرکت عرق اسکی فشافویه تاسیس شود و امکاناتی برای تفریحات آبی درب دریاچه به فشافویه بیاورد. حرمل 87، این هم دستي افتاد. مسلماً تا تابستان 88، خبری از بلیت فروشی و عضوگیری نبود. فعالیت های عمرانی در پيرامون دریاچه تا تیرماه 88 طول کشید. 


 


 


 فشافویه,دریاچه تفریحی فشافویه


 


 


 


 
حق عضویت بدهید، تخفیف بگیرید
برای فايده ستاني و زيان از امکانات تفریحی و ورزشی فشافویه می توانید هر وقفه خواستید، به جنوب تهران بروید، منتها باید هر مرتبه هزینه زیادی بدهید. اما يا علاقه داشته باشید، می توانید برای یک سال 450 عندليب تومان بدهید و از تخفیف های مختلفی ضرر کنید؛

 عدم دریافت ورودی
استفاده از تخفیف و خدمات ویژه مجموعه (وسایل خاص، تعليمات خاص و … )
 جدا ازمد افتادن نوبت اندام از سایر بازدیدکنندگان درون سرویس دهی
 کلاسهای آموزشی و تورهای ویژه
نگهداری و حراست نوا یا وسیله تفریحی با 30% تخفیف
تعمیر و سرویس نوا یا وسیله تفریحی با حداقل هزینه
 20% تخفیف برای نمایشگاه ها، کنسرت و برنامه های مشابه


 


برچسب‌ها: مسافرت,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۰:۱۰ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

زیبایی های ماسوله خراسان

+ نوشته شده در پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۱:۵۴ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

سفر به چابهار برای دیدن مکان های پر از جن

اوان پاییز و هنگام انفصال سرما موج مسافران و گردشگران را به مناطق كنارها و شمال کشور خواهد برد. این مناطق با سر پشه دره اختیار رابطه داشتن جاذبه‌های متفاوت گردشگری با روی باز پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند.  «بندر چابهار» یکی از مناطقی است که جاذبه‌های بکر گردشگری متفاوتی را درون خود جای داده و گردشگران زیادی را به سوی خود ربايش می‌کند. حال برای آشنایی بیشتر با این صف سفری کوتاه به دم داشته تا بتوانیم بخشی از زیبایی‌های این رديف را معرفی کنیم.


 


 


 گورستان‌های تاریخی از دیگر مکان توریست‌پذیر مدخل سرپوش چابهار است که بازدید از دم می‌تواند بسیار دلپذير باشد. مقابر «جنانی کچ» در دامنه کوه پیل بند در كنارها و شمال دره تیس درب یک سرازیری ملایم قرار گرفته اند، تعداد آنها به حدود 200 لحد قدیمی می‌رسد. مردم این منطقه معتقدند ‌جنانی کچ محل سکونت جن‌ها بوده است.قبر‌های موجود تو این خاكستان شباهت‌های زیادی به گورهای سیراف بوشهر دارد، حتماً تعداد قبر‌های جنانی کچ کمتر از قبور سیراف بوشهر است. وقتی به بازدید از این سوق رده می‌روید، چند مرقد ایستاده تماشا شما را به خود توقيف جذب می‌کند. این قبرها مقبره پلکانی با سرپوش صندوقچه‌ای دارند.


چابهار,جاذبه های گردشگری چابهار


 
دشت کهیر از دیگر مکان‌هایی است که نباید سر پشه دره سفر به چابهار از دیدن نزاكت مال صرف ديد کرد. باختر بندر کنارک و در دشت کهیر نرسیده به روستای تنگ 3تپه کوچک گل پراكندگي وجود دارد که دیدن آنها شما را به یاد آتشفشان می اندازد. حكماً در حال حاضر یکی از آنها كاري بوده و 2 تپه دیگر تقریبا از سال‌های قبل نیمه پركار شده اند. شنیدن صدایی شبیه به ترکیدن حباب‌های گلی برای گردشگران بسیار هیجان انگیز است. حتماً ناگفته نماند که خاشاك فشان‌ها کاربرد درمانی نیز دارند. حين آنکه بر انجذاب گردشگران نيز تاثیر معبر است.  


 


برچسب‌ها: مکان های دیدنی,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ساعت ۲۲:۰۱ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

سفر به روستای کندوان

 


 معماری روستای کندوان
 معماری بومی روستای کندوان معماری صخره‌ای می‌باشد، این دهات به تقصير ویژگی معماری صخره‌ای و بافت مخصوص حين در فهرست رگه ملی کشور به ضبط رسیده است. کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای گيتي روزگار است که این موجب جذابیت بی‌نظیر نزاكت مال شده است. معماری روستای کندوان و جاری بي پروايي كردن زندگی مردم درون قالب بافت قدیمی حين یک استثناء تو دنیا به حساب می‌آید. چرا که دیگر دروازه اندر کاپادوکیه ترکیه و داکوتا آمریکا (هر دو دارای معماری صخره‌ای هستند) کسی زندگی نمی‌کند.

در حقیقت آنچه به کندوان هویت باستانی و تاریخی داده است، فنا ۱۱۷ خانواده و منزل مسکونی نهاد توده‌های مخروطی و هرمی شکل صخره‌هاست. می‌توان گفت وجه تسمیه کندوان به خاطر خانه‌های کندویی شکلی است که درون دل این صخره‌های مخروطی فراغ گرفته‌اند.


امکانات روستای کندوان,روستای کندوان


 


 
پیشنیه روستای کندوان
به عرض باستان شناسان سابقه این قصبه به 3000 سال پیش می رسد. مردمان طرفه العين سنگهای را کنده ودر ضمير شكم درون کوه زندگی را بنا نهادند.دامداری و کشاورزی و باغداری مهم كلي و جزيي فعالیت مردمان این روستاست،لوله کشی آب و برق درب دل این سنگ ها همزیستی مسالمت آمیز بشر با محیط زیست را داغ میدهد . کندوان هماننده زیبای فايده ستاني و زيان از طبیعت درب زندگی مردم است.


 


 
شاید برایتان گيرا باشد که اکنون تمام خانه های این ده سند دارد و حالا همه شخصی که بخواهد صاحب خانه ای شود باید مجوزهای طرفه العين را دریافت کند. نکته گيرا دیگری که دروازه اندر مورد این قصبه شنیده می شود شرط نكاح است که همه پسری که قصد نكاح داشته است باید غرفه ای را حفر می کرده است تا بتواند درون روستا ساکن شود.


 


چگونه به روستای کندوان برویم ؟
روستای کندوان مسیر مناسبی برای روبيدن دارد. ار وسیله شخصی دارید توصیه می کنیم طرفه العين را برای روبيدن به تبریز و روستای کندوان انتخاب کنید چرا که مسیر آذربایجان شرقی از زیبایی های خاصی برخوردار است و قطعا مسیر رسیدن به روستای کندوان خود از جذابیت های سفر به حد می رود. از تبریز هم برای رسیدن به کندوان، باید به سمت نواحي پهلوها غرب ، 54 کیلومتر برانید و لذا بعد از آمدورفت از ماه سهند و اسکو به روستای کندوان برسید.


برچسب‌ها: مکان های دیدنی,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ساعت ۲۳:۲۹ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

زیبایی های آبشارهای سیستان و بلوچستان

+ نوشته شده در دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ساعت ۲۱:۰۸ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)

ییلاق پاییزی در ماسال

 وارد شهرستان ماسال که می شوید، بلوار بلندی پیش عرشه دارید که تا انتهای حين باید بروید؛ حين هم تو نقطه ای که شنبه بازار ماسال در لمحه قرار دارد و از همین سمت است که شاهراه ییلاقات ماسال بدو می شود. از همه کس بپرسید، باید 25 کیلومتر تا انتهای جنگل پیش بروید که در ارتفاع 2500 متری فراغ دارد و بدو ییلاقات دلخواه ماسال است. رباينده این است که دروازه اندر همان ابتدا، مسكن حجره های چوبی کوچکی فراغ دارند که برای مسافران، حکم مهمانسرا را دارند. درواقع، بهترین محل برای ماندن را دربست می دهند و تجربه متفاوتی برای شما دستخط می زنند.


 


 


تصاویر ییلاق ماسال،بازار ییلاق ماسالدر غرفه های چوبی که محل سكونت تان است، می توانید تنقلات مختلف و شیر و ماست محلی حتي بخرید، منتها برای خرید مواد غذایی یا خریدهای اساسی، روی این منطقه حساب نيرنگ ساز نکنید.


 
وجود رودخانه تو میانه ولايت و دهستان ماسال، زیبایی این منطقه را دوبرابر کرده است. رودهای «خالکایی» ماسال و «رود مرغک» شاندرمن سر پشه دره کنار آن، رود های مهم ماسال به تعداد می روند؛ دروازه اندر حالی که شط بسیار زیبای «خالکایی» از قله مرتفع و 3150 متری شاهنشاه معلم سرچشمه می گیرد و سپس از طی 40 کیلومتر، از درون شهر ماسال عبور می کند. این نهر ها، از قابلیت کایاک سواری بازهم برخوردارند و «پارک ساحلی» ماسال همچنين محل مناسبی برای اسكان گردشگران درب کنار باب کنار رود «خالکایی» است.


 


 


 


تصاویر ییلاق ماسال،بازار ییلاق ماسال


 


 


 


در بازار محلی ماسال  


  بازار گاه ماسال در انتهای بلوار اصلی بلد قرار دارد که محله ای کوچک، وليكن دیدنی است. خاصیت بازار وقت و شب ماسال که شنبه بازار حين معروف است، به دیگر بازارهای روزانه محلی که داخل مناطق مجاور برپا می شود، این است که برخلاف اكثر بازارهای محلی که از امتعه چینی مالامال شده اند، می توانید سلسله های طبيعت محلی و سنتی خریداری کنید.


 چند نکته
به دلیل این که در منطقه ییلاقی ماسال، نان به شکل معمول طباخي نمی شود و در لحظه حوالی فروشگاهی هم نابودي ندارد، باید حتما از آبادي ماسال غذا رزق بخرید و با خود ببرید.

در این گاه سال نيز حتما لباس داغ همراه داشته باشید. چون اواسط آبان ماه زمان بارش مدخل سرپوش این ییلاقات است. همچنين چنین در كنا بارندگی و بارش برف، بهتر است زنجیر چرخ با خود متحد ببرید. ارتفاعات منتهی به اولسبلانگاه، حتی درب فصل گرم، اقیانوسی از مه می شود. ليك در زمان سرما بیشتر باید مراقب بود. درب عین حال، برای آن که سالم به مقصد برسید و از زیبایی های طريقه لذت ببرید، بهتر است در جاده صبر برانید. ار با خودروی شخصی ترس سفر دارید، از سالم بودن برف پاک کن ها و دیگر وسایل مطمئن شوید. چراغ توانايي را هم درب این سفر فراموش نکنید.

گیلان دروازه اندر پاییز، رویایی ترین ماء مايع شيره و هوای خود را تجربه می کند؛ عصاره و هوای خنکی که در نفس نه خبری از هوای مرطوب و شرجی و زمان کرده است و نه طبیعت یک دست و سرسبز این منطقه. شما مدخل سرپوش پاییز گیلان رنگین کمانی از فام هایی را می بینید که ذهنیت تان را راجع سرسبزی گیلان عوض خواهد کرد! به تمام اینها ،مه غلیظ و ابرهایی که درب ارتفاعات تا زیر پای شما می رسند را علاوه کنید تا متوجه شوید که چرا سفر به گیلان درب پاییز می تواند بهترین تجربه طبیعت گردی شما باشد. «گسکر» عالي ترین شهر مدفون شده و بی نظیر تاریخی نهاد چهره کشور با ديرينگي یک الف بلبل و 200 سال، سر از جنگل های «هفت دغنان» دير سرا بیرون آورده است.بنا به فرموده ریش سفیدان محلی، این دار روزگاری نقش برج دريايي دریایی را برای قایق های کوچک و ماهیگیران تالاب خانقاه سرا ایفا می کرد. در لمحه روزگار، مردم دهات با آویزان کردن برج دريايي بر روی شعبه های این درخت، به ماهیگیران و کشتی ها برای یافتن ساحل کمک می کردند.


برچسب‌ها: جاهای سیاحتی,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ساعت ۲۱:۲۹ توسط همیشه در سفر همیشه در سفر دسته : نظر(0)